Indywidualna sesja wizerunkowa


Bez względu na to, czym się zajmujesz zawodowo – prowadzisz swoją działalność, tworzysz w Internecie lub jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i często występujesz w roli prelegenta – budujesz na co dzień swoją markę osobistą i jesteś jej ambasadorem. Profesjonalne zdjęcia biznesowe to przede wszystkim ugruntowanie swojej pozycji w środowisku biznesowym i wyróżnienie się na tle konkurencji. Jak wygląda indywidualna sesja wizerunkowa?

DLACZEGO ZDJĘCIE WIZERUNKOWE JEST TAK WAŻNE?

Profesjonalne zdjęcie wizerunkowe odzwierciedla Twoją osobowość oraz charakter. Dobrą fotografią możesz wzbudzić zaufanie u potencjalnego klienta i przekonać go do zapoznania się z gamą Twoich produktów lub usług. Jeśli natomiast aplikujesz na wymarzone stanowisko, wyróżnisz się zdjęciem, które opisuje Cię jak osobę zorganizowaną, profesjonalną czy zorientowaną na cel. To, kogo inni będą widzieć na Twoim zdjęciu, zależy od Ciebie. Więcej o tym, jak ważne jest zdjęcie wizerunkowe w budowaniu marki osobistej, możesz przeczytać w poprzednim wpisie na moim blogu.

ZDECYDOWAŁEŚ SIĘ NA SESJĘ WIZERUNKOWĄ, WIĘC ZACZYNAMY OD…

…indywidualnej konsultacji. Podczas niej ustalam z klientem przede wszystkim cel sesji. Od konkretnych preferencji i założeń zależeć będzie m.in. jej charakter i miejsce oraz czas trwania. Nie musimy realizować zlecenia od razu. Jeśli podczas konsultacji zdecydujesz się na fotografię wizerunkową, możemy wstępnie zarezerwować termin oraz miejsce. Czy konsultacja jest obowiązkowa? Nie, ale to doskonała okazja, aby porozmawiać o Twoich potrzebach i sprecyzować, jaki wizerunek chcesz uzyskać na zdjęciach. Dzięki takiej wiedzy, będę mógł pomóc Ci w doborze stylizacji, ewentualnych dodatków oraz miejsca wykonania sesji (studio fotograficzne, biuro, plener itp.). Nawet, gdy masz dużo pomysłów i wiesz, jak pokazać siebie, zawsze warto porozmawiać o tym z fotografem zajmującym się profesjonalnymi sesjami biznesowymi. Wie on nie tylko co sprawdzi się
przed obiektywem aparatu, ale jest również osobą z zewnątrz, której opinia może okazać się pomocna w doskonaleniu Twojego wizerunku.
Gdzie odbywa się konsultacja? W związku z tym, że wykonuję sesje biznesowe zarówno w Warszawie, jak i w całej Polsce, możemy umówić się na konsultację online. Jednak spacer przy dobrej kawie na wynos również wchodzi w grę, jeśli jest taka możliwość 🙂

PROFESJONALNY MAKIJAŻ I STYLISTKA – CZY WARTO?

Oczywiście, że warto! Profesjonalna makijażystka na sesję wizerunkową to rozwiązanie, które warto brać pod uwagę bez względu na to czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Nie jest to bowiem makijaż, który wykonujemy na co dzień. Jego celem jest natomiast podkreślenie Twoich atutów oraz zmatowienie skóry. Jeśli malujesz się na co dzień i czujesz się komfortowo w swoim makijażu, niestety na sesji może okazać się on problematyczny. Fotografia pokazuje wszystko i zwraca uwagę na każdy niekorzystny szczegół i błędy w makijażu. Kolorystyka wykorzystywanych kosmetyków musi być zawsze dobrana perfekcyjnie do cery fotografowanej osoby oraz do charakteru sesji.

Taka sama zasada dotyczy stylizacji. Zawsze warto podczas wykonywanych zdjęć mieć przy sobie specjalistę, który pomoże w wyborze odpowiednich ubrań – podpowie, jak podkreślić atuty oraz zatuszować mankamenty sylwetki. Takie wskazówki mogą okazać się pomocne nie tylko podczas sesji wizerunkowej, ale także na co dzień wybierając się np. na spotkanie z klientem. Kwestie makijażu oraz obecności specjalisty od stylizacji są omawiane podczas indywidualnej konsultacji. Nie są to elementy obowiązkowe sesji biznesowej, ale zawsze namawiam do skorzystania z usług profesjonalistów, aby budowanie wizerunku za pomocą zdjęć było procesem przemyślanym i zrealizowanym na najwyższym poziomie.

JAK PRZEBIEGA SESJA WIZERUNKOWA?

Zawsze kilka dni przed umówioną indywidualną sesją wizerunkową kontaktuję się z klientem w celu przypomnienia sobie wzajemnych ustaleń oraz potwierdzenia zlecenia. Taka konsultacja może odbyć się telefonicznie lub przez komunikator internetowy – wedle życzenia klienta.
W dniu sesji ważna jest dla mnie luźna atmosfera od początku spotkania. Stres i skrępowanie – jak każde inne emocje, są widoczne na fotografii. Po wcześniejszym przygotowaniu przez mnie odpowiedniego sprzętu oraz scenografii, indywidualnie dopasowanych do zlecenia, klient ma zawsze czas na przygotowanie się do sesji. Wybór ubrań, wykonanie makijażu oraz zabranie dobrego humoru przed obiektyw aparatu. Zazwyczaj dla fotografowanej osoby najtrudniejsze są pierwsze ujęcia. Jest to całkowicie zrozumiałe. Niecodziennie uczestniczy się w sesji biznesowej. Po kilku próbach wiadomo już jednak, jak wszystko wygląda i jakie ustawienie jest najkorzystniejsze. Gdy efekty naszej wspólnej pracy będą zadowalające, gotowe zdjęcia zawsze staram się dostarczyć jak najszybciej – do kilku dni. Czas oczekiwania zależy od ilości wybranych fotografii oraz miejsca i scenografii sesji biznesowej.