Wpisy

Pytania i odpowiedzi

W CO SIĘ UBRAĆ NA SESJĘ WIZERUNKOWĄ?

Sesja wizerunkowa w 100% uzależniona jest od Twojej roli. Musimy pamiętać, aby zabrać ze sobą kilka eleganckich ubrań czy akcesoriów. Pozwoli to na dobranie najlepszych stylizacji. Panie przeważnie przynoszą ze sobą marynarki, żakiety, ołówkowe spódnice czy buty na obcasie.

Panom polecam zachowanie zasad klasycznej męskiej elegancji. Koszule, białe oraz mniej formalne. Różnej faktury marynarki oraz krawaty. Wspólnym elementem ubioru będzie biżuteria zegarkowa, u pań gościć mogą kolczyki czy łańcuszki. Wszystkie te elementy omówimy na wstępnej konsultacji.

Drugą opcją jest wynajęcie na sesje profesjonalnej stylistki, to ona dobierze wszystkie stylizacje, które przyczynią się do powiewu świeżości oraz dokładnego dopasowani ubrania na czas zdjęć.

CZY RETUSZUJESZ ZDJĘCIA WIZERUNKOWE?

Tak, zdjęcia wizerunkowe są poddawane starannej obróbce graficznej. Zawierają się w niej poprawa kolorystyki zdjęcia, korekcja ekspozycji oraz profesjonalny retusz niedoskonałości skóry. Nie wykonuję zabiegów odchudzających lub zniekształcających osoby na zdjęciach.

ILE KOSZTUJE SESJA WIZERUNKOWA?

To zależy, koszt 3 zdjęć i krótkiej sesji to kwota 1200 zł. Do każdej sesji podchodzę indywidualnie. Wszystkie konsultacje pomagają w poznaniu wymagań, oczekiwań, ilości zdjęć czy miejsca sesji. Nie mogę więc bez poznania potrzeb klienta określić ceny za większą sesję.

CZY WYKONUJESZ ZDJĘCIA STUDYJNE W INNYCH MIASTACH?

Oczywiście, pracuję głównie w Warszawie, lecz czasami udaję się do innego miasta w celu realizacji zdjęć. Przed sesją wykonuję dokładne rozeznanie wśród lokalnych lokacji zdjęciowych.

JAK DŁUGO TRWA SESJA ZDJĘCIOWA?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, minimalny czas trwania sesji wizerunkowej to godzina. Niektóre bardzo rozbudowane sesje potrafią trwać około 5 godzin. Przykładami takich sesji są zdjęcia reklamowe, wizerunkowe, które przeważnie kończą się po 2 godzinach pracy.

CZY WYKONUJESZ RÓWNIEŻ SESJE BIZNESOWE, NP. W KAWIARNI/NA ULICACH MIASTA?

Oczywiście, zdjęcia wizerunkowe nie ograniczają się do studia fotograficznego, wręcz przeciwnie. Takie sesje muszą pokazywać twoją rolę. Jeśli często wykonujesz pracę w terenie lub działasz z laptopem w kawiarni, pokaż to na zdjęciach a wzbudzisz większe zaufanie wśród innych.

CZY MAKE-UP JEST KONIECZNY?

Moim zdaniem tak, zawsze polecam swoim klientom skorzystanie z usług profesjonalnej wizażystki na sesji. U panów przeważnie ma to na celu zmatowienie skóry twarzy. Paniom bardzo często wykonywany jest cały make-up. W studiu czy plenerze muszę zapewnić dobrej jakości oświetlenie. Takie światło uwydatnia naszą mimikę oraz charakter.

Dlatego tak ważne jest, aby wizażystka zadbała o naszą twarz na zdjęciach. Osoba zajmująca się wizażem daje klientom ogromny komfort pracy.


NIE WIDZISZ PYTANIA, KTÓRE CHODZI CI PO GŁOWIE?

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.